Jdi na obsah Jdi na menu
 


Střípky 1

18. 2. 2007

VÝSTAVY  -  MÁ  LÁSKA 

V roce 2001 jsem si koupila z chovatelské stanice Black Bohemia fenku německého pinče. O vystavování jsem tehdy neuvažovala. Chtěla jsem jen mít psa, po kterém jsem velmi toužila. Pak mě paní chovatelka přesvědčila, že Fabienne je moc pěkná a bylo by dobré ukázat ji na výstavním kolbišti.

První krůčky byly váhavé, ale časem se člověk otrká, pozná možnosti svého psa a naučí se ho optimálně vystavit.

Jeden úspěch následoval další a já jsem vystavování úplně propadla. Dnes již vystavuji nejen Fabienku, ale i jejího syna Rocca Bel.

Podívali jsme se na výstavy v Čechách, na Slovensku, v Maďarsku, Rakousku a Polsku.

Tradičně nejlepší výstavy u nás se pořádají v Mladé Boleslavi na Krásné louce. Příjemné prostředí, vynikající organizace, milí lidé.

A tam jsme se s Roccem 3. září 2006 vypravili na MVP.

Ráno nezačalo příliš dobře. Lilo jako z konve a málem nám ujel vlak. Nakonec jsme přece jen odjeli a zdálo se, že vše bude jen lepší. Ale ouha! Do Boleslavi jsme dojeli pozdě a na výstaviště jsme doběhli na poslední chvíli. V kruhu již běhal pinč, který byl před námi. Obrátila jsem ruksak vzhůru nohama, vytáhla výstavní vodítko a naplácla číslo na svetr. A šli jsme.

Pan Řehánek, který pinče posuzoval, byl velice příjemný a v kruhu vládla milá atmosfera.

Již o půl desáté bylo rozhodnuto: Rocco Bel - CAC, CACIB, BOB.

Do odpoledních soutěží zbývalo spoustu času a tak jsme mohli popovídat o pinčounech se stejně nadšenými majiteli a obdivovateli, obejít stánky s lidskými i psími lákadly.

Odpolední soutěže uváděla paní Tichá - mile a fundovaně. S Roccem jsme nastoupili do soutěže o nejkrásnějšího psa 2. skupiny. Pan rozhodčí Václavík si mého šampiona dlouho se zalíbením prohlížel, ale nakonec nás do užšího výběru nevybral. I tak jsme odešli s druhým krásným pohárem.

Mladá Boleslav mě opět nezklamala a doporučuji ji k návštěvě všem současným i budoucím vystavovatelům.

HODNĚ ÚSPĚCHU !!!

L. Betlachová

Obrazek

Obrazek