Jdi na obsah Jdi na menu
 


Střípky 3

22. 2. 2007

 

Obrazek

Světová vítězka a více světový vítěz jsou z České Třebové

Je 12.11.2006, 7.00.  Jdeme ven. Fabienne s Roccem kontrolují zahradu, jestli tu není nějaký vetřelec. Pak párkrát pro jistotu bafnou a umístí své bobíky pod oblíbenou třešeň. Je jim šumafuk, že jsou  SVĚTOVÍ  PSI .

Včerejší sláva je minulostí.

Ale jak to bylo?

Je červen 2006. Do ruky se mi dostávají propozice na Světovou výstavu v Poznani. Bude na co koukat! Ale co, mám doma dva krásné pinče, tak přece nepojedu jen okounět! A bylo to. Jsme přihlášeni.

Na cvičáku průběžně opakujeme běh v kruhu, výstavní postoj, kamarádi koukají na zuby.

Na rozdíl od mého manžela Honzi, který je velkým cestovatelem, mě cesta trvající déle než půl hodiny, doslova ničí. A nás čekalo cca 800 km do Poznaně a zpět.

Vyjeli jsme těsně po půlnoci, ještě s dvěma kamarády a jejich krásnými vousatci - kníračkami Alex a Corry / obě oceněny známkou výbornou /. Cestu jsem naštěstí prospala a uviděla až dominantu Poznaně - " poznaňskou Eifelovku ". Byla ještě tma, když jsme zaparkovali přímo u pavilonu 3a, kde byl náš kruh č.24.

Výstaviště je krásné, rozlehlé a čisté. Kruhy prostorné, zelené koberce.

Otevírám katalog - 40 pinčů! Vystavovatelé z Finska, Itálie, Německa, Francie, Polska, Ruska, Holandska, Dánska.

A pak už se začíná trousit konkurence. Elegantní lehcí Italové, pěkná početná skupina z Finska, Němci, jejichž pinčové jsou mi typově nejbližší.

V 9.45 přichází náš posuzovatel, pan Uve H. Fischer z Německa. Velký a uznávaný znalec pinčů a dobrmanů. Starší pán, dívající se na psy s láskou a profesionalitou.

10.00 a jede se. V kruhu je krásná pohoda a vše probíhá v klidu. Pan Fischer si prohlíží se zájmem každého jedince a píše si poznámky do bloku.

Přichází naše chvíle - třída otevřená. Pan posuzovatel se na Rocca usmívá a Rocco vrtí chvostíkem. Je vidět, že si navzájem padli do oka. Asi po 30. minutách nám ukazuje na tabulku s číslem 1 - CWC, Polský šampion!

Ve třídě šampionů CWC získal krásný pes černý s pálením Rasty vom Rodfeld z Německa. Mezi ním a Roccem se rozhoduje o Světovém vítězi. Pan Fischer dlouho váhá, říká, že oba psi jsou stejně kvalitní. Nakonec rozhodlo, že Rasty je již Interšampionem a ROCCO BEL se stává druhým nejkrásnějším pinčem světa - r.CACIB !

Dávám Rocca do klece a jdu připravovat Fabienne. Ta z toho není nijak nadšená. Trdlování v kruhu ji, na rozdíl od Rocca, nijak nebere. Jdeme se vyčurat a protáhnout.

A jde se na to - třída šampionů. Osm krásných šampionek vybíhá na plac. Běháme dokola, pak prohlídka jednotlivě a znovu běháme....První vyřazování a v kruhu zůstáváme čtyři. Výstavní postoj.... Pan rozhodčí zvedá palec - 1. místo a.........ukazuje na nás !!!!!!!!

Stojíme za tabulkou CACIB a mě začínají téct slzy. Pan Fischer mi podává ruku, předává plaketu SVĚTOVÉHO  VÍTĚZE  a chválí: Krásná fena, typická představitelka plemene,......,tudy by se měl ubírat chov německého pinče.

Do kruhu jsou zváni čtyři nejkrásnější pinčové světa:

Mladý pes:  Igniculus ZENIT ZAHN  z Polska

Mladá fena :  INES dell Alto Fondale  z Itálie

Pes :             RASTY vom Rodfeld  z Německa

Fena :          FABIENNE Black Bohemia  z České republiky

A soutěžíme o titul vítěze plemene - BOB, který nakonec vybojoval RASTY vom Rodfeld.

Jsem jako v euforii. Běháme kolečko slávy za potlesku přihlížejících. Gratulace a stisky rukou od přející konkurence...

Světla ramp hasnou a já bych chtěla poděkovat svému osvědčenému " servisnímu týmu,"- manželovi za bezpečnou dopravu a spolu s kamarádem Leošem Ledererem za pomoc a především osobní tlumočnici,  kamarádce Míše Zubrické. Ti všichni mi usnadnili cestu k vítězství!

A na závěr VÝZVA pro české " pinčaře" !

Máme krásné pinče!

V roce 2009 se Světová výstava koná na Slovensku v Bratislavě !!

Přeji Vám hodně štěstí !

L. Betlachová 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

*